Pansion "Marinko Kozina" - Medjugorje

Home PageO namaSmještaj KontaktiPrijeovzIzletiFoto AlbumO Medjugorju
Pansion "Marinko Kozina" - Medjugorje

O Medzigorju

Parafia została założona w 1892 r., tak jak i wiele innych parafii na obszarze Brotnjo. 24 czerwca 1981 r. parafia Medziugorje zmieniła oblicze swoje i kraju. Vicka Ivanković, Ivanka Ivanković-Elez, Mirjana Dragićević-Soldo, Marija Pavlović-Lunetti, Ivan Dragićević i Jakov Č olo dają świadectwo, że codziennie objawia się im Najświętsza Maryja Panna, Królowa Pokoju. Matka Boża wezwała cały świat do modlitwy, nawrócenia, postu i pokoju. Obok Lourdes i Fatimy Medziugorje jest dziś jednym z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. W ciągu minionych 20 lat Medziugorje odwiedziło blisko 30 milionów pielgrzymów.

Miejsca modlitwy w parafii Medziugorje, które odwiedzają wszyscy pielgrzymi to kościół parafialny, Góra Objawień (Podbrdo) i Križevac. Modlitwy wieczorne w kościele parafialnym rozpoczyna różaniec o 18.00 (17.00 w okresie zimowym), dalej Msza św., modlitwa o uzdrowienie oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed południem sprawowane są Msze św. dla poszczególnych grup językowych. W każdą niedzielę o 16.00 (w okresie zimowym o 14.00) na Górze Objawień odmawiany jest różaniec, a w piątki o 16.00 (w okresie zimowym o 14.00) na Križevacu odprawiana jest Droga Krzyżowa.

Kościół parafialny został wybudowany w 1969 r. Za prezbiterium znajduje się Ołtarz Polowy. Przed kościołem znajduje się figurka Matki Bożej, taka sama znajduje się na miejscu pierwszych objawień Matki Bożej (umieszczono ją tam na XX Rocznicę Objawień). Plac przykościelny jest duży, jednakże czasami, szczególnie w okresie letnim jest on zbyt ciasny, by wszyscy pielgrzymi mogli znaleźć miejsca siedzące. Medziugorska codzienność to: Msza św., spowiedź, modlitwa, odpoczynek w spokoju. W Medziugorje zawsze znajdują się ludzie modlitwy.